GENEL BİLGİLER > Akrilik Uygulamalar

Getaart Konut ve ticari mekan uygulamaları için pratik bir masif yüzey malzemesi olarak gelistirilmis,doğal mineraller ile akriliğin üstün bir bilesimidir.Bilesiminde 1 / 3 oranında akrilik recinesi (PMMA) ve 2 / 3 oranında aluminyum-trihidrat pigmentleri bulunmaktadır.Getaart tasarım esnekliği, islevsellik ve dayanıklılık sunmaktadır.Plakalar,eviyeler ve lavabolar seklinde sunulan Getaart alısılmıs ahsap isleme gerecleri ile hemen her tasarıma uyacak biçimde sekillendirilebilir.Getaart yalnızca Kore tarafından üretilen orijinal masif yüzey malzemesidir.

ÖZELLİKLER
Masif
Renk ve dokular malzemenin derinlemesine aynı kalır ve aşınmaz. Getaart masiftir ve delamine olmaz.
Belli olmayan ek yerleri
Ek yerleri belli olmayacak sekilde birleştirilerek sınırsız yüzeyler elde edilebilir. Dönüşlü süpürgelikler ile kalınlaştırılmış kenar detayları da ek yeri belli olmaksızın yekpare özellikte üretilebilir. Uzun bankolar atölyelerde parca parça üretilerek montaj alanında belli olmayan ek yerleri ile birleştirilebilirler.

Hijyenik
Getaart yüzeyler hijyeniktir. Gözeneksiz yapısı sayesinde bakteri ve küfler saklanacak yer bulamaz. Yekpare ve dönüşlü süpürgelik detayları sayesinde ve belli olmayan ek yerleri ile de Getaart eşsiz bir hijyen sunar. Getaart temiz görünüyorsa, gerçek anlamda temiz demektir.

Onarılabilir
Getaart yüzeyler, aşındırıcı olmayan ovma süngerleri ile ilk günkü görüntüsüne kolayca döndürülebilir. Örneğin; sigara yanıkları bu yöntemle kolayca giderilebilir. Hatalı kullanım ve kaza sonucu olusabilecek hasarlar da çoğu zaman onarılabilir. Doğasında gelen onarılabilirlik ve uzun ömürlülük özellikleri ile Getaart tekolojik uygunluk da gösterilir.

Zararsız
Getaart kimyasal olarak atıl, toksit olmayan, hipoalerjenik bir malzemedir. Normal oda sıcaklığında gaz emisyonu yapmaz. Getaart ana bileşenlerinden biri olan aluminyumtrihidratın alev geciktirici özelliğinden istifade eder. Yangın durumunda olusan duman optik olarak hafif özellikte olup toksit halojenli gazlar içermez. Bu özellikleri sayesinde Getaart havaalanı bankoları gibi uygulamalarla halka acık alanlarda, duvar ve çalışma yüzeyleri olarak hastane ameliyathanelerinde ve yoğun bakım odalarında ve yolcu gemilerinde yoğun olarak ve güvenle kullanılmaktadır.

Yarı saydam
Getaart ın ışık geçirgenliği özellikle açık renklerde oldukca dikkat çekicidir. Pek çok tasarımcı bu özelliği aydınlatma uygulamalarında kullanılmaktadır. Işık Getaart´ın üç boyutluluğunu daha da ön plana çıkarır.


Ahsap gibi işlenebilir
Getaart benzer gereçlar kullanılarak ahsap gibi işlenebilir.